بوسترکار

تاریخچه پمپ ابارا Ebara

بنیانگذار شرکت پمپ ابارا ( Ebara )

شرکت ابارا Ebara در ابتدا با راه اندازی دفتر شرکت اینوکوچی راه اندازی شد. آقای ایسی هاتاکیاما بنیانگذار شرکت ابارا Ebara می باشد وی در سال 1881 در شهر ایشیکاوا ژاپن متولد شده و تحصیلات خود را در دانشگاه امپریالی توکیو و زیر نظر پروفسور آریا اینوکوتی گذراند.(آریا اینوکوتی استاد دانشگاه امپریال توکیو که در سال 1856 متولد شده و در سال 1905 مقاله The Theory of Pump Volute منتشر کرد که در آن در مورد سیستم های پمپ های گریز از مرکز اشاره شده و بعدها از مقاله وی به عنوان استاندارد برای ساخت پمپ های گریز از مرکز استفاده شد)

بنیانگذار شرکت پمپ ابارا ( Ebara )

تاریخچه شرکت ابارا Ebara

در سال 1920 شرکت ابارا Ebara از نام اینوکوتی به Ebara corporation تغییر نام پیدا کرد تا بتواند به طور مستقل فعالیت کند. در سال 1925 ابارا Ebara با تلاش های مداومی که برای ترویج استفاده از پمپ های تولید داخل در کشور انجام داد ، موفق شد کیفیت ساخت پمپ های خود را به قدری بالا ببرد که با پمپ های هم رده خارجی قابل مقایسه باشد و در نتیجه تولید پمپ های برای مصرف داخلی آغاز شد. در سال 1938 ابارا Ebara کارخانه خود را به هاندا منتقل کرد و کارخانه بزرگتری را در آنجا ساخت

 

تاریخچه شرکت ابارا Ebara

تولید پمپ های کوچک توسط ابارا Ebara

ابارا Ebara در سال 1955 استراتژی جدیدی را آغاز کرد و شروع به تولید پمپ های کوچک نمود و در سال 1956 اولین پمپ استاندارد کوچک در ژاپن را ساخت و در نهایت خط تولید پمپ های چند مرحله ای و پمپ های شناور را گسترش داد.

تولید پمپ های کوچک توسط ابارا Ebara

کارخانه فوجیساوا شرکت ابارا Ebara

در سال 1965 شرکت بارا Ebara کارخانه فوجیساوا را ساخت که در آن زمان اولین کارخانه تولید انبوه پمپ های استاندارد ابارا در ژاپن بود و از سال 1966 نیز ابارا شروع به تولید چیلر ها نمود.

کارخانه فوجیساوا شرکت ابارا Ebara

گسترش شرکت در سراسر دنیا

از سال 1966 به بعد بود که شرکت ابارا Ebara با ایجاد نمایندگی در سایر کشور ها خود را تبدیل به یکی از برند های پمپ به دنیا معرفی کرد و در حال حاضر مالک شرکت‌هایی چون ساموتو در ایتالیا و گروه الیوت در آمریکا می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در اوتا، توکیو قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس توکیو معامله می‌شود.
 

گسترش شرکت در سراسر دنیا

 

مشخصات کلی
کیلووات (kw)
اسب بخار (hp)
جنس بدنه
تعداد فاز
ارتفاع آبدهی
میزان آبدهی
ورودی (inch)
خروجی (inch)
کشور سازنده
سایر مشخصات