بوسترکار

بوستر پمپ پمپیران

شرکت پمپیران از سال 1354 فعالیت خود را با نام شرکت پمپ سازی ایران آغاز کرد. از همان سالها اقدام به تولید پمپ های صنعتی و خانگی تحت لایسنس شرکت ksb آلمان نمود. در حال حاضر با بیش از 44 سال سابقه در تولید انواع پمپ در ایران جزء قدیمی ترین و محبوب ترین شرکت های تولید کننده بوستر پمپ در ایران می باشد. تولیدات این شرکت در زمینه های صنعتی، کشاورزی، خانگی، دارویی و صنایع پتروشیمی نفت و گاز می باشد. خیلی از تولید کنندگان بوستر پمپ به دلیل محبوبیت  این برند در نزد مصرف کننده  اطلاع دارند. خدمات پس از فروش شرکت و همچنین قیمت مناسبی که نسبت به نمونه های خارجی دارد. از محصولات این شرکت برای ساخت سیستم های مورد نیاز مصرف کننده استفاده می نمایند. بدین ترتیب مصرف کننده نهایی نیز محصولات خود را با قیمت مناسب تری تهیه می نماید.

درباره بوستر پمپ

واژه بوستر پمپ به معنی افزایش دهنده قدرت پمپ می باشد. همینطور که از معنی آن مشخص است از این سیستم برای افزایش فشار مایع استفاده می شود. این مایع بسته به نوع مصرف در انواع صنایع می تواند آب، نفت، گاز مایع، مواد اسیدی، مواد قلیایی و ... حتی مصارف خانگی باشد. در حال حاضر به دلیل اهمیت بالایی که انرژی برای افراد دارد. همچنین با پیشرفت در ساختمان سازی و صنایع باعث شده فشار مورد نیاز مایع درون لوله ها کاهش پیدا کند. از این رو شرکتها برای جبران این کاهش فشار اقدام به تولید دستگاهی به نام بوستر پمپ زدند. در حقیقت این دستگاه تشکیل شده از یک یا چند پمپ که به صورت موازی و به وسیله قطعاتی به هم متصل می شوند. در نهایت تشکیل یک مجموعه را می دهند و در نتیجه باعث افزایش فشار مایع درون لوله می گردد.

نحوه کار این سیستم به این شکل است که انرژی الکتریکی که در محیط خارجی قرارد دارد به موتور وارد می شود. موتور این انرژی الکتریکی را تبدیل به انرژی مکانیکی کرده و آن را به پمپ انتقال می دهد. در نهایت پمپ با حرکت چرخشی پروانه درون خود این انرژی را به مایع درون خود انتقال می دهد. این عمل باعث می شود فشار مایع درون پمپ افزایش یافته و در نهایت با سرعت بیشتری به سمت خروجی پمپ هدایت شود. می توانید جهت کسب اطلاعات کامل تر در مورد این سیستم به صفحه بوستر پمپ چیست مراجعه نمایید.

درباره بوستر پمپ

انواع بوستر پمپ پمپیران

معمولا برای ساخت بوسترها از دو نوع پمپ گریز از مرکز و پمپهای فشار قوی WKL استفاده می شود. که البته خود اینها نیز به دسته های و توان های مختلفی تولید می شود که ما به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. پمپ های گریز از مرکز خود به تنهای شامل 2 نوع پمپ های معمولی و پمپ های فشار قوی تقسیم می گردد. که بنا به نوع مصرف و تشخیص مهندسین طراح از پمپ مناسب و با فشار مناسب استفاده می گردد. استفاده از یک مشاوره مناسب و اصولی در مورد ساخت سیستم آب رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه در این موارد باید مراقب افراد سودجو بود که به بهانه قیمت پایین تر سیستم نامناسب را ارائه می دهند.

 

دانلود کاتالوگ بوستر پمپ پمپیران با 2 پمپ و دور موتور 1450 و 2900 دور

بوستر پمپ پمپیران

جدول کامل در پایین

 

 

 

دانلود کاتالوگ بوستر پمپ پمپیران با 3 پمپ و دور موتور 1450 و 2900 دور

بوستر پمپ پمپیران

جدول کامل در پایین

 

 

انتخاب بوستر پمپ پمپیران

انتخاب پمپ در سیستم های بوستر پمپ از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که اگر قدرت پمپ بیشتر از حد باشد باعث آسیب رسیدن به لوله ها و کل سیستم می گردد. و برعکس این موضوع نیز صادق است. در صورتی که فشار پمپها کمتر از فشار مورد نیاز باشد طبیعی است که فشار بر روی پمپ افزایش پیدا می کند. این کار باعث می شود تا علاوه بر تامین نشدن فشار مورد نیاز سیستم. احتمال آسیب رسید به پمپها نیز افزایش پیدا کند. پس حتما قبل از خرید و سفارش بوستر پمپ از یک شرکت معتبر مشاوره بگیرید. تا سیستم مناسب را به شما پیشنهاد دهند.

کاتالوگ بوستر پمپ پمپیران

دانلود جدول انتخاب بوستر پمپ پمپیران بر اساس فشار و هد بر اساس 2 پمپ و با دور موتور 1450

دانلود جدول انتخاب بوستر پمپ پمپیران بر اساس فشار و هد بر اساس 2 پمپ و با دور موتور 2900

دانلود جدول انتخاب بوستر پمپ پمپیران بر اساس فشار و هد بر اساس 3 پمپ و با دور موتور 1450

دانلود جدول انتخاب بوستر پمپ پمپیران بر اساس فشار و هد بر اساس 3 پمپ و با دور موتور 2900

 

مشخصات کلی
کیلووات (kw)
اسب بخار (hp)
جنس بدنه
تعداد فاز
ارتفاع آبدهی
میزان آبدهی
ورودی (inch)
خروجی (inch)
کشور سازنده
سایر مشخصات