بوسترکار

پمپ های چاه عمیق ، توربینی عمودی – نوع DP،VPH،HMF

مقایسه
مقایسه

پمپ های چاه عمیق ، توربینی عمودی – نوع DP،VPH،HMF

کاتالوگ 2008 (تجاری)

MZT Pumpi a.d ، با تجربه ای بیش از 60 سال ، یکی از تولید کنندگان پیشرو پمپ های صنعتی در منطقه جنوب شرقی اروپاست. طیف وسیع محصولات این شرکت گواه روشنی بر کسب این تجربه وسیع است . این شرکت مدام در تلاش است تا اکثر نیازهای مشتریان خود را پاسخ دهد.

عناصر اصلی برای دوام آوردن در این بازار جهانی ، عبارتست از انعطاف پذیری نسبت به تغییرات بازار و توانایی برای نوآوری و ابداع ، هم در طراحی محصولات و هم در فرایندهای کسب و کار. با دنبال کردن پیشرفت های جهانی در صنعت پمپ ، کارکنان ما برای حفظ آگاهی شان از آخرین اطلاعات در رابطه با ابداعات و ابتکارات بی شمار در طراحی پمپ ، دایما با چالش های بسیاری مواجه می شوند و این چالش ها با وجود یک سازمان تحقیق و توسعه مجزا به خوبی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بهترین راه حل های متناسب با آنها ارایه خواهد شد.

هدف اساسی MZT Pumpi ، توسعه مشارکت های کاری و ایجاد نام تجاری جهانی برای محصولاتش است .همه کارکنان ما بر اساس این شعار مسیر خود را پیش می برند:

در مسیر خود به سرعت بالا بروید تا موفق شوید.(Pump your way to success)

اطلاعات کلی

اطلاعات فنی :

ظرفیت (دبی) : حداکثر تا 600 I/s

هد(ارتفاع) : حداکثر تا 200 m

دما : حداکثر تا 60 C

راهنمای نامگذاری پمپ :

مثال: DP 14-3

DP – کد طراحی

14 – رتبه طراحی

3 – تعداد مراحل یا طبقات

 

طراحی :

این پمپ با محور عمودی و جریان نیمه محوری ، ظرفیتی تا 600(I/s) و در مقابل ، هدی (ارتفاع) تا 200 m  را پوشش می دهد. مدل DP و VPH از این پمپ ها به دو صورت تک مرحله ای و چند مرحله ای تولید میشوند، در حالی که نوع HMF فقط به صورت یک مرحله ای ساخته می شود. این پمپ ها برای پمپاژ آب تمیز یا کمی آلوده با دمای حداکثر تا 60 درجه سانتیگراد در نظر گرفته می شود. پمپ مورد نظر (بخش هیدرولیکی) شامل یک یا چند پروانه با مکش محوری است که معمولا از جنس برنز یا چدن است . هر یک از پروانه ها هم به صورت استاتیک و هم دینامیک تراز می شوند. آنها بر روی شفت فولادی نصب و در قسمت پایینی آن ، با استفاده از پیچ وصل می شوند ، از این رو یک حفره ایجاد می گردد.

لوله کشی بکار رفته در پمپ مورد نظر برای انتقال آب و در عین حال برای متعادل نمودن وضعیت انتقال استفاده می شود. عمق مورد نیاز نصب ، با تعداد استانداردی از لوله های میانی و فلنج های جوشکاری شده باضافه شفت فولادی کوپل شده بوسیله کوپلینگ های محکم و قرص، پر می شود. شفت های فولادی در زیر یاتاقان های لاستیکی قرار دارند که با غلاف های برنزی قابل تعویض محافظت می شوند.

برای پمپاژ آب به لوله کشی ، یکی از لوله ها یا پایه موتور به یک زانویی مجهز شده که به یک فلنج منتهی می گردد و در واقع این فلنج برای اتصال به لوله فشار بکار می رود. زانویی مورد نظر زیر یا روی محل استقرار پمپ نصب می شود.

کاربردها:

برای انتقال مایعات و انتشار جریان آب تمیز یا کمی آلوده . نمونه ای از کاربردهای معمول آن عبارتست از:

صنعت متالورژی و سایر صنایع

آبرسانی برای مکان های مسکونی

تاسیسات صنعتی

آبیاری و آب زدایی

آبرسانی شهری

خدمات مربوط به شستشو و پاکسازی بهداشتی

تاسیسات ترموانرژی

راه و ساختمان و معدن

 

جنس قطعات براساس استاندارد:

پوسته پمپ و پروانه از جنس برنز یا چدن

شفت پمپ و غلاف های شفت از جنس فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا

متریال های دیگر بنا به نیاز مشتری یا به جهت ویژگی های مایع در دسترس قرار می گیرد.

 

مجموعه یاتاقان با شفت:

نیروی عمودی پمپ بر روی یاتاقان های لاستیکی وارد می شود، درحالی که وزن و فشار هیدرولیکی محور بر روی رولبرینگ نیمه محوری بالایی اعمال می شود. همچنین این رولبرینگ در عین حال به منظور متمرکز نمودن شفت بکار برده می شود. یاتاقان لاستیکی بوسیله یک عامل واسطه مانند آب روانکاری می شود، در حالیکه روانکاری رولبرینگ با روغن انجام می گردد.

آب بندی شفت :

آب بندی شفت می تواند بوسیله پکینگ نرم گرافیتی انجام گیرد. در نوع آب بندی با پکینگ نرم، شفت مورد نظر با غلاف قابل تعویض از جنس برنز یا متریال مناسب دیگر محافظت می شود.

 

محدوده کاربرد:

وجود طیف متنوعی از مدل های این پمپ به مشتری امکان می دهد تا بنا به دلخواه خود و متناسب با فیلد مورد نظر اعم از آبیاری و آب زدایی ، پمپ مورد نیازش را انتخاب کند. انتخاب درست از اهمیت بالایی برخوردار است تا از این رو بتوان مصرف انرژی را به حداقل رساند و عملکرد بلندمدت بدون دردسری را در رابطه با پمپ انتخابی تضمین کرد.

عملکرد:

منحنی های عملکرد پمپ ، در نمودارهای زیر به تصویر کشیده که درواقع شامل منحنی های : Q-H، Q-P ، Q-efficiency ، Q-NPSH می باشد. پمپ های نوع DP ، می توانند دایما در کل منطقه عملیاتی در محدوده استاندارد توان موتور عمل کنند. همه پمپ ها این قابلیت را دارند که بسته به اندازه پمپ و درخواست مشتری در سرعت های مختلفی راه اندازی شوند.

مشخصات کلی
کیلووات (kw)
اسب بخار (hp)
جنس بدنه
تعداد فاز
ارتفاع آبدهی
میزان آبدهی
ورودی (inch)
خروجی (inch)
کشور سازنده
سایر مشخصات